Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

 

Muzeum Miasta Łodzi – bezpłatne zwiedzanie dla osób z niepełnosprawnością w każdą środę – ŁÓDŹ

W łódzkim Luwrze, jak potocznie nazywany jest pałac Izraela Poznańskiego mieści się Muzeum Miasta Łodzi. W ramach darmowego zwiedzania można obejrzeć nie tylko pałac, który jest niewątpliwie jednym z najcenniejszych zabytków pofabrykanckich, ale również zobaczyć wystawy poświęcone historii Łodzi. Zwiedzający dowiedzą się tu wielu ciekawostek na temat życia osób związanych z polską stolicą filmu.
 
Muzeum Miasta Łodzi – pałac Izraela Poznańskiego, ul. Ogrodowa 15.
 
 

 

Muzeum Sztuki wstęp bezpłatny dla osób z niepełnosprawnością w piątki- ŁÓDŹ.

Muzeum Sztuki jest jednym z najstarszych miejsc, w którym możemy podziwiać kolekcję awangardową. W zbiorach placówki znajdują się prace najwybitniejszych artystów. Obejrzymy tu m.in. kolekcję sztuki XX i XXI wieku oraz kolekcję sztuki dawnej (XVI-XX wieku).
W ramach darmowego zwiedzania możecie obejrzeć kolekcję sztuki nowoczesnej oraz wystawy czasowe.
Bezpłatne zwiedzanie jest możliwe w piątki w obu oddziałach Muzeum Sztuki – ulica Więckowskiego 36 (ms1) oraz ulica Ogrodowa 19 (ms2).
 
 

 

AMP FUTBOL w Warszawie Zaprasza na treningi piłkarskie dzieci z różnymi niepełnosprawnościami!

Futbolowa Banda Warszawa (dawniej Akademia Amp Futbol Varsovia), to pierwsza w Polsce szkółka piłkarska dla dzieci z różnymi rodzajami niepełnosprawności.
 
Organizują bezpłatne i regularne treningi, obozy piłkarskie i turnieje.
Treningi są darmowe, dostosowane do możliwości każdego zawodnika, prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów w świetnych piłkarskich warunkach niezależnie od pogody (boiska trawiaste na hali).
 
Organizacja treningów dofinansowana jest przez Ministerstwo Sportu ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.
Cały czas czekają na nowych zawodników.
 
Wszystkich zainteresowanych proszą o kontakt:
rekrutacja@ampfutbol.pl
 
 

 

Muzeum Powstania Warszawskiego -wstęp bezpłatny w poniedziałki

W każdy poniedziałek (10:00-18:00) wstęp do Muzeum jest wolny – bezpłatne wejściówki wydawane są w kasie Muzeum w dniu zwiedzania.
Muzeum Powstania Warszawskiego otwarto w sześćdziesiątą rocznicę wybuchu Powstania. Mieści się w dawnej elektrowni tramwajowej, zabytku architektury przemysłowej z początku XX w. u zbiegu ulic Przyokopowej i Grzybowskiej na Woli.

 

 

Muzeum Włókiennictwa -wstęp bezpłatny dla osób z niepełnosprawnością we czwartki – ŁÓDŹ

W ramach darmowego zwiedzania możecie odwiedzić Muzeum Włókiennictwa w czwartki (wystawy stałe).
Jest ono szczególnym punktem na mapie miasta. Placówka mieści się w starej fabryce Ludwika Geyera przy ul. Piotrkowskiej – jednym z najstarszych w Polsce zabytków architektury przemysłowej. Zbiory muzeum obejmują surowce, z których korzystano w procesie wytwórczym, maszyny, narzędzia i wiele innych. Można tu podziwiać wystawy stałe i czasowe. Jedną z ciekawszych jest rekonstrukcja tkalni z przełomu XIX i XX wieku.
 
W czwartek wstęp bezpłatny na wystawę stałą “Kotłownia – Muzeum Interaktywne”
 
 

 

Kochani zapraszamy serdecznie do odwiedzin naszego Warszawskiego ZOO. Osoby z niepełnosprawnością wraz z opiekunami -Wstęp oczywiście BEZPŁATNY .

BEZPIECZEŃSTWO ZWIEDZAJĄCYCH

Zwiedzający mogą poruszać się po terenie Warszawskiego ZOO WYŁĄCZNIE po wyznaczonych trasach zwiedzania.
Zabrania się przekładania rąk przez pręty i siatki wolier, stawiania i sadzania dzieci na barierkach oraz ogrodzeniach.
Zwiedzającym nie wolno wchodzić na ogrodzenia, przekraczać wszelkich ogrodzeń i barier dystansujących od wolier i wybiegów.
Zabrania się wchodzenia na zaplecza wybiegów dla zwierząt, wszelkie obiekty hodowlane, techniczno-gospodarcze, a także na teren budowy i remontów.