Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Muzeum Miasta Łodzi - bezpłatne zwiedzanie dla osób z niepełnosprawnością w każdą środę - ŁÓDŹ

W łódzkim Luwrze, jak potocznie nazywany jest pałac Izraela Poznańskiego mieści się Muzeum Miasta Łodzi. W ramach darmowego zwiedzania można obejrzeć nie tylko pałac, który jest niewątpliwie jednym z najcenniejszych zabytków pofabrykanckich, ale również zobaczyć wystawy poświęcone historii Łodzi. Zwiedzający dowiedzą się tu wielu ciekawostek na temat życia osób związanych z polską stolicą filmu.
 
Muzeum Miasta Łodzi – pałac Izraela Poznańskiego, ul. Ogrodowa 15.
 
 

Muzeum Sztuki wstęp bezpłatny dla osób z niepełnosprawnością w piątki- ŁÓDŹ.

Muzeum Sztuki jest jednym z najstarszych miejsc, w którym możemy podziwiać kolekcję awangardową. W zbiorach placówki znajdują się prace najwybitniejszych artystów. Obejrzymy tu m.in. kolekcję sztuki XX i XXI wieku oraz kolekcję sztuki dawnej (XVI-XX wieku).
W ramach darmowego zwiedzania możecie obejrzeć kolekcję sztuki nowoczesnej oraz wystawy czasowe.
Bezpłatne zwiedzanie jest możliwe w piątki w obu oddziałach Muzeum Sztuki – ulica Więckowskiego 36 (ms1) oraz ulica Ogrodowa 19 (ms2).
 
 

Muzeum Włókiennictwa -wstęp bezpłatny dla osób z niepełnosprawnością we czwartki - ŁÓDŹ

W ramach darmowego zwiedzania możecie odwiedzić Muzeum Włókiennictwa w czwartki (wystawy stałe).
Jest ono szczególnym punktem na mapie miasta. Placówka mieści się w starej fabryce Ludwika Geyera przy ul. Piotrkowskiej – jednym z najstarszych w Polsce zabytków architektury przemysłowej. Zbiory muzeum obejmują surowce, z których korzystano w procesie wytwórczym, maszyny, narzędzia i wiele innych. Można tu podziwiać wystawy stałe i czasowe. Jedną z ciekawszych jest rekonstrukcja tkalni z przełomu XIX i XX wieku.
 
W czwartek wstęp bezpłatny na wystawę stałą “Kotłownia – Muzeum Interaktywne”