Pani Profesor posiada bogate doświadczenie w opiniowaniu projektów aktów prawnych oraz udziału w procesie legislacyjnym. Prowadzi szkolenia i konsultacje z zakresu prawa pracy. Jest autorką opinii i ekspertyz. Opracowuje strategie i raporty; realizuje projekty badawcze, doradcze oraz edukacyjne.
W ramach działalności badawczo-naukowej realizuje własne projekty naukowe w następujących obszarach: zatrudnianie osób niepełnosprawnych, przeciwdziałanie bezrobociu osób powracających na rynek pracy.
Obecnie w ramach Zakładu Komunikowania Społecznego i Dziennikarstwa, Instytut Politologii, Wydział Nauk Społecznych zajmuje się rewolucją cyfrową na rynku pracy (wykluczeniem zawodowym ze względu na rozwój AI; także prawną ochroną jednostki) i badaniem ewolucji statusu zawodowego dziennikarzy oraz cyfrowym komunikowaniem (przyszłością informacji i zagrożeniami w sferze praw podmiotowych).
Posiada wieloletnia praktykę korporacyjną, w tym działalność ekspercka w obszarze indywidualnego i zbiorowego prawa pracy i prawa mediów (studia nad dziennikarstwem), ze szczególnym uwzględnieniem różnorodnych form zatrudnienia, statusu zawodowego pracownika i osoby niepełnosprawnej.
W dorobku m.in. monografie: System wolności dziennikarzy w polskim systemie prawnym, Trwałość zatrudnienia pracownika, Dziennikarze mediów lokalnych w Polsce. Między profesjonalizmem a koniecznością przetrwania, Podstawy prawa pracy- zarys wykładu.