Aktualności

Aktualności

#razemdlaukrainy

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

do aktualności fabg

#razemdlaukrainy

Minął już miesiąc od agresji rosyjskiej na Ukrainę, która spowodowała przybycie do Polski wielkiej fali - ponad 1 miliona uchodźców. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom, Fundacja Aktywizacja Bez Granic wspólnie z Federacją Pracodawców Polskich również włączyły się w pomoc. Od pierwszych tygodni konfliktu realizujemy Program Integracji Zawodowej skierowany właśnie do uchodźców z Ukrainy. W ramach projektu każdy z Partnerów wykorzystuje swoje zasoby, aby skutecznie pomagać.

Stabilizacja i bezpieczeństwo

Uciekający przed wojną zostawiają za sobą dosłownie wszystko – rodziny, dobytek, domy, pracę. Aby ponownie stanąć na nogi i osiągnąć względny spokój, potrzebują bezpieczeństwa i stabilizacji, które zapewni im zatrudnienie i stałe dochody.

W efekcie przeprowadzonych przez nas analiz, okazało się, że poważną barierą w podjęciu aktywności zawodowej przez kobiety, które stanowią zdecydowaną większość  w grupie uchodźców, jest brak możliwości zapewnienia opieki nad dziećmi. W odpowiedzi na tę potrzebę, Fundacja wspólnie z lokalnymi przedsiębiorstwami zainicjowała stworzenie SAL ZABAW, w których bezpłatnie można pozostawić dzieci pod opieką wykwalifikowanych opiekunek posługujących się językiem ukraińskim.

Obecnie sale działają w dwóch lokalizacjach w Warszawie - sala „Zielony Miś” i w Poznaniu sala  „Malta Dzieciom”. Jesteśmy jednak w trakcie przygotowań kolejnych sal w innych lokalizacjach na terenie całej Polski.

Miejsca pracy

Gdy dzieci mają zapewnioną opiekę, do działania wkracza Federacja Przedsiębiorców Polskich. Federacja aktywnie poszukuje miejsc pracy wśród firm będących członkami stowarzyszenia. Jeżeli zaistnieje potrzeba, udziela również wsparcia w poszukiwaniu mieszkania w pobliżu miejsca pracy.

Pracownicy naszej Fundacji na terenie całego kraju zbierają informacje o osobach zainteresowanych podjęciem pracy, ich kwalifikacjach i preferencjach. Następnie te informacje są przekazywane do Federacji  i porównywane z ofertami pracy.

W wyniku realizacji naszego programu już ponad 250 kobiet podjęło zatrudnienie!

Jak możesz pomóc w realizacji programu?

  • PRZEKAZAĆ DAROWIZNĘ – na działalność sal i wyżywienie dzieci przebywających w salach zabaw,
  • INFORMOWAĆ O MIEJSCACH PRACY,
  • PRZEKAZYWAĆ DARY RZECZOWE – zabawki, artykuły papiernicze, edukacyjne, które zostaną w salach zabaw.

Zapraszamy do współpracy

Razem Możemy Więcej.

fundacja_abg_logo-h90.png

Adres: Aleje Ujazdowskie 51, 00-536 Warszawa 
NIP 701 096 75 69      KRS 0000821895
Regon 385397950

 

Skontaktuj się z nami!