Przedsiębiorstwo społeczne

Aktualności

Aktualności

Przedstawiamy Wam niezwykłą inicjatywę

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

powiem tak logo final na kolorowe tlo

Przedstawiamy Wam niezwykłą inicjatywę - konferencję organizowaną przez Juliusza Zglińskiego, ucznia liceum i aktywistę działającego na rzecz równości. Juliusz sam zmaga się z niepełnosprawnością ruchową i pragnie obalić mity związane z niepełnosprawnością.  

Główną ideą tej konferencji jest zmiana sposobu postrzegania osób z niepełnosprawnościami. Jej adresatami są osoby decyzyjne w oświacie i służbie zdrowia, rodzice osób niepełnosprawnych oraz przedsiębiorcy poszukujący nowych pracowników. Celem wydarzenia jest przełamanie stereotypów i ukazanie, jak istotne jest uwrażliwienie na problemy osób z niepełnosprawnościami.

Podczas konferencji będziemy mieć okazję wysłuchać wielu ciekawych prelegentów, takich jak Samuel Tokarski, Przemysław Burmer, Szymon Karwasz, Marcin Banaszkiewicz, Julia Małecka, Joanna Środa, Marcin Fidler, Magdalena Bujakowska, Magdalena Brdej i Maciej Kawecki. Spotkanie poprowadzi Paulina Patro.

Juliusz Zgliński, 16-letni licealista i organizator konferencji, podzielił się swoimi motywami: "Od pierwszego roku życia sam zmagam się z niepełnosprawnością ruchową. Doświadczyłem wielu trudności w edukacji. Teraz postanowiłem przemówić głośno na ten temat i zorganizować tę konferencję. Chcę przełamać tabu związanego z niepełnosprawnością i skłonić innych do zrozumienia problemów osób z niepełnosprawnościami."

Warto również zaznaczyć, że wszyscy prelegenci zrzekli się wynagrodzenia, a udział w konferencji jest bezpłatny. Więcej informacji znajdziecie na stronie: https://powiem-tak.pl/.

Do zobaczenia już 10 czerwca w hotelu Hilton Garden Inn Kraków Airport na konferencji, gdzie razem z Juliuszem i innymi prelegentami powiemy "TAK" dla ludzi z niepełnosprawnościami!

fundacja_abg_logo-h90.png

Adres: ul. Żurawia 43, 00-680 Warszawa
NIP 701 096 75 69      KRS 0000821895
Regon 385397950

 

Skontaktuj się z nami!