Przedsiębiorstwo społeczne

Aktualności

Aktualności

Wybory Samorządowe 2024: Co Musisz Wiedzieć?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

🗳️📢 Nadchodzą pierwsze tury wyborów samorządowych! 📢🗳️

Czy zdajesz sobie sprawę, że osoby z niepełnosprawnością oraz te, które przekroczyły 60. rok życia, mają pewne przywileje podczas głosowania? 🤔

Przedstawiamy najważniejsze informacje, którymi warto się zainteresować przed udaniem się do urn:

Informacja o wyborach:

Osoby z niepełnosprawnością oraz osoby, które przekroczyły 60. rok życia, mają prawo do uzyskania informacji na temat terminów wyborów, lokalizacji obwodowych komisji wyborczych i innych istotnych kwestii. Wystarczy skontaktować się z odpowiednimi organami lub poprosić o materiały informacyjne.

Głosowanie korespondencyjne:

Osoby z niepełnosprawnością oraz te, które przekroczyły 60. rok życia, mogą głosować korespondencyjnie. Procedura ta obejmuje zgłoszenie takiego zamiaru najpóźniej 13 dni przed wyborami. Po otrzymaniu pakietu wyborczego, należy wypełnić karty do głosowania i inne dokumenty, a następnie przekazać je za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Głosowanie przez pełnomocnika:

Osoby z niepełnosprawnością oraz te, które przekroczyły 60. rok życia, mogą głosować przez pełnomocnika. Wniosek o udzielenie pełnomocnictwa należy złożyć najpóźniej 9 dni przed wyborami. Pełnomocnikiem może być jedynie osoba uprawniona do głosowania.

Głosowanie w wybranym lokalu wyborczym:

Osoby z niepełnosprawnością mogą głosować osobiście w lokalu wyborczym dostosowanym do ich potrzeb. Wniosek o zmianę miejsca głosowania można złożyć najwcześniej 3 dni przed wyborami.

Bezpłatny transport do lokalu wyborczego:

W sytuacji braku transportu publicznego w dniu wyborów, osoby z niepełnosprawnością oraz osoby, które przekroczyły 60. rok życia, mają prawo do bezpłatnego transportu do lokalu wyborczego i z powrotem.

Pamiętajmy, że każdy głos ma ogromne znaczenie! 🗳️💪

fundacja_abg_logo-h90.png

Adres: ul. Żurawia 43, 00-680 Warszawa
NIP 701 096 75 69      KRS 0000821895
Regon 385397950

 

Skontaktuj się z nami!