Przedsiębiorstwo społeczne

Aktualności

Aktualności

Mamy dzisiaj ważne ogłoszenie! Parlament Europejski ogłasza otwarcie dziesiątej edycji Programu Działań Pozytywnych (PAP)

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Co to takiego? To nasza nowa inicjatywa, która ma za zadanie stworzyć dodatkową szansę na zatrudnienie dla osób z niepełnosprawnościami w ramach instytucji europejskich.

O co chodzi z tym programem? PAP to nasza propozycja, byśmy wszyscy mieli równą szansę na pracę. Chcemy, aby osoby z niepełnosprawnościami miały szansę na pracę jako pracownicy kontraktowi dla Parlamentu Europejskiego. Jest to wyjątkowa możliwość, ponieważ Parlament to jedyna instytucja UE, która jest wybierana w wyborach bezpośrednich. To oznacza, że wasza praca ma ogromne znaczenie!

Jak to wszystko działa? Dzięki programowi, powstanie lista 20 wykwalifikowanych osób, które będą miały szansę na pracę z nami. Z naszej strony gwarantujemy do sześciu umów rocznych z opcją przedłużenia. A nawet jeśli nie dostaniecie się na tę listę, to macie szansę trafić na listę rezerwową na 18 miesięcy. To oznacza, że nawet poza ramami PAP, nadal będziecie mieli szansę na zatrudnienie w Parlamentcie Europejskim.

Jakie są kryteria, żeby dołączyć do programu? Nie są to nic trudnego! Wystarczy, że spełnicie kilka podstawowych kryteriów, takich jak stopień niepełnosprawności, obywatelstwo UE, uregulowany stosunek do służby wojskowej oraz przedstawicie referencje potwierdzające wasze kwalifikacje. Ale przede wszystkim musimy znać przynajmniej jeden z 24 języków urzędowych UE na poziomie C1.

Jak się zgłosić? Wszystko co musicie zrobić, to złożyć aplikację do 18 marca 2024 r. na stronie Apply4EP. To mega proste! Będziecie musieli dostarczyć CV, dyplom i ewentualnie potwierdzenie doświadczenia zawodowego, jeśli takowe posiadacie.

Podsumowując: Chcemy, abyście wiedzieli, że dla nas ważne są wasze talenty i chcemy was widzieć pracujących z nami. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie Parlamentu Europejskiego.

fundacja_abg_logo-h90.png

Adres: ul. Żurawia 43, 00-680 Warszawa
NIP 701 096 75 69      KRS 0000821895
Regon 385397950

 

Skontaktuj się z nami!