Aktualności

Bez Kategorii

Bądź aktywny bez ograniczeń - zgłoś się do projektu "Pracujemy!"

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

"Pracujemy!"

W Polsce większość osób z niepełnosprawnościami jest bierna zawodowo. Relatywny wskaźnik pracujących, czyli stosunek pracujących osób niepełnosprawnych do pracujących osób sprawnych, wynosi w Polsce 26,2, w krajach UE – średnio 40,8. Zatrudnienie osób niepełnosprawnych stanowi obecnie poważny problem społeczny i ekonomiczny w każdym państwie.

Przez następne 2 lata razem ze Stowarzyszeniem Niepełnosprawni dla Środowiska EKON będziemy mieli zaszczyt realizować projekt "Pracujemy!", który mamy nadzieje przyczyni się do realnej zmiany wyżej wsponianego wskaźnika.

Celem projektu jest aktywizacja zawodowa i społeczna osób z niepełnosprawnością:

- osób niepracujących w celu zachęcenia ich do podjęcia zatrudnienia, tak aby skutecznie wrócili na rynek pracy

- oraz już zatrudnionych w celu poprawy warunków ich zatrudnienia

Projekt podzielony jest na dwie części. Każda z nich jest dedykowana jest innej grupie docelowej i ma wyznaczone inne wskaźniki do realizacji:

 1. Pierwsza część zakłada aktywizacje zawodową 500 niepracujących osób z niepełnosprawnościami
 2. Druga część zakłada wsparcie 1000 pracujących osób z niepełnosprawnościami funkcjonujących już na otwartym rynku pracy

Aby osiągnąć postawione cele dla każdego z uczestników zostanie opracowany Indywidualny Plan Działania (IPD) czyli indywidualna ścieżka kariery zawodowej. Przygotowany zostanie on w oparciu o indywidualne predyspozycje i oczekiwania każdego uczestnika poprzez analizę jego kompetencji i kwalifikacji, mocnych i słabych stron osobowości, szans na rynku pracy oraz planowanych działań w przyszłości.

Już teraz ogłaszamy nabór do projektu – jeżeli jesteś zainteresowany koniecznie napisz do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwoń 22 290 87 80.

Kogo poszukujemy:

 • osób powyżej 18 roku życia
 • osób zamieszkujące w Polsce
 • osób niepracujących
 • osób posiadających aktualny orzeczony stopień niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne (orzeczenie ZUS i/lub grupę inwalidzką), wśród których co najmniej 80% to osoby należące do jednej lub kilku poniższych grup:
  • osoby ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności
  • osoby z niepełnosprawnością sprzężoną
  • osoby z lekkim stopniem niepełnosprawności co do których orzeczono niepełnosprawność intelektualną, chorobę psychiczną, epilepsję lub całościowe zaburzenia rozwojowe

#ważne – osoby zainteresowane uczestnictwem w projekcie, nie mogą jednocześnie brać udziału w innym związanym z aktywizacją współfinansowaną ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Rekrutacja do projektu odbywa się w trybie ciągłym. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. 

 

#BudzimyUśpionyPotencjał

Nie czekaj. Razem obudzimy Twój!

 

***

Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja i Rozwój 2014-2020, Oś priorytetowa i Rynek Pracy Otwarty, Działanie 1.5 Rozwój potencjału zawodowego osób z niepełnosprawnościami, realizacje projektu „Pracujemy!”, który jest finansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

fundacja_abg_logo-h90.png

Adres: Aleje Ujazdowskie 51, 00-536 Warszawa 
NIP 701 096 75 69      KRS 0000821895
Regon 385397950

 

Skontaktuj się z nami!