Aktualności

Aktualności

"Zapobiegaj i Pomagaj" program profilaktyki zdrowia wśród dzieci i młodzieży

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ostatni rok przyniósł wiele zmian w codziennym funkcjonowaniu dorosłych ale też dzieci i młodzieży. Duża liczba zmian, stres tym spowodowany, narastające niepokoje i skutki izolacji rodzą pytanie jak dzieci mają poradzić sobie z ciągłymi modyfikacjami przestrzeni społecznej.

Dzieci obserwują rodziców i przeżywają ich rozterki. Pojawiają się różne pytania, utrata poczucia stabilizacji czy chwilowy brak pieniędzy u rodziców, konieczność noszenia maseczki i zdalne nauczanie mogą negatywnie wpływać na ich samopoczucie. Zgodnie z wynikami badań u dzieci występuje wzrost poczucia utraty kontroli nad otoczeniem.

Wychodząc naprzeciwko wspomnianym potrzebom Fundacja Aktywizacja bez Granic w ramach programu profilaktyki zdrowia  wśród dzieci i młodzieży  „Zapobiegaj i Pomagaj” realizowanego wspólnie z Centrum Medycznym Optima Care pragnie zaprosić na bezpłatne konsultacje psychologiczne dla dzieci i młodzieży uczącej się do 21 roku życia.

Odbywają się one w Centrum Medycznym w Świeciu przy ulicy Kardynała Wyszyńskiego 15. Konsultacje są też możliwe w trybie on-line i obejmują m.in.: poradę psychologiczną diagnostyczną, poradę psychologiczną, psychoterapię, wsparcie psychospołeczne.

Program jest całkowicie bezpłatny i realizowany w ramach zadania zleconego przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

 

Aby umówić się na bezpłatne  spotkanie konsultacyjne zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 786 310 230 czynnego od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00. Rejestracja nie wymaga skierowania.

Pozwólcie nam wspomóc dzieci przy wsparciu doświadczonych psychologów.

fundacja_abg_logo-h90.png

Skontaktuj się z nami!