Przedsiębiorstwo społeczne

Aktualności

Aktualności

Pan Łukasz Krasoń - Nowy Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych! 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Mamy zaszczyt ogłosić, że od 28 grudnia 2023 roku Pan Łukasz Krasoń objął stanowisko Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Sekretarza Stanu w MRPiPS. Jego pasja do spraw osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin sprawia, że ta decyzja to krok w stronę bardziej inkluzywnej i wsparciem bogatej polityki społecznej.

Pelnomocnik 1703766597

Pan Minister, znany nie tylko jako mówca motywacyjny, ale również aktywista i doświadczony działacz społeczny, podkreśla, że polityka powinna być narzędziem do rozwiązywania problemów ludzi. Dewiza Pana Łukasza - sprawić, aby osoby z niepełnosprawnościami czuły się ważne i zaopiekowanie - staje się fundamentem dla nowego etapu działań na rzecz tej istotnej społeczności.

Przed objęciem obecnej roli,Pan Łukasz pracował jako specjalista ds. zrównoważonego rozwoju i ekspert CSR w wielu korporacjach. Teraz, jako Pełnomocnik Rządu, chce być głosem osób z niepełnosprawnościami, ich ambasadorem i obrońcą praw.

Wspólnie z Instytutem Strategie 2050 stworzył dokument "Pełnoprawni", będący innowacyjnym modelem wsparcia dla tej szczególnej grupy społecznej. To krok w kierunku bardziej zintegrowanej i zrównoważonej przyszłości dla wszystkich obywateli.

Pan Łukasz Krasoń nie tylko reprezentuje, ale inspiruje do zmiany spojrzenia na kwestie niepełnosprawności. Jego zaangażowanie to nie tylko obowiązek, ale i szansa na budowę lepszego jutra. 

fundacja_abg_logo-h90.png

Adres: ul. Żurawia 43, 00-680 Warszawa
NIP 701 096 75 69      KRS 0000821895
Regon 385397950

 

Skontaktuj się z nami!