Przedsiębiorstwo społeczne

Aktualności

Aktualności

Rozmowa z Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Łukaszem Krasońem 📢🌐

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

🌐📢 Aktualności dotyczące Aktywizacji Osób z Niepełnosprawnościami: Rozmowa z Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Łukaszem Krasońem 📢🌐
 
W ostatnim wywiadzie dla naszej strony, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Łukasz Krasoń, przedstawił obszerne plany i aktualne zmiany skierowane ku poprawie sytuacji osób z niepełnosprawnościami. Oto kluczowe punkty z tej rozmowy:
 
🔍 Ocena Zmian Prawnych:
Łukasz Krasoń podkreślił, że istotną zmianą jest nowy rząd, który jasno akcentuje sprawy związane z niepełnosprawnościami. Umowa koalicyjna zawiera ważne elementy, takie jak ustawa o asystencji osobistej i nowe orzecznictwo.
 
💡 Cytat:
 
"Koalicja 15 października bardzo wyraźnie akcentuje tematy związane z osobami z niepełnosprawnościami."
🛠️ Prace nad Poprawą Ustaw:
Pełnomocnik podkreślił, że trwają prace nad poprawą wcześniejszych zmian, szczególnie w obszarze świadczenia wspierającego. Nowy system orzecznictwa, związany z rynkiem pracy i mieszkalnictwem, jest priorytetowy.
 
💡 Cytat:
 
"Obecnie staramy się to poprawić, łatamy różnego rodzaju luki."
🔄 Koordynacja Działań:
W kontekście licznych zmian, kluczową rolę odgrywa  koordynacja działań. Łukasz Krasoń wyraził chęć, aby jego biuro pełniło rolę koordynującą działania wszystkich zainteresowanych, zarówno rządu, samorządów, jak i organizacji pozarządowych.
 
💡 Cytat:
 
"Wyobrażam sobie sytuację, w której moje biuro pełni rolę koordynującą działania wszystkich ludzi dobrej woli."
📈 Wprowadzenie Nowego Systemu Orzecznictwa:
Nowy system orzecznictwa będzie kluczowy dla określenia poziomu wsparcia kierowanego do danej osoby. Pełnomocnik podkreślił również potrzebę dostrzeżenia neuroróżnorodności i skupienie się na wsparciu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną lub chorobami psychicznymi.
 
💡 Cytat:
 
"Ten temat wreszcie znalazł się na odpowiednio wysokim szczeblu."
🤝 Współpraca z Organizacjami Pozarządowymi:
Łukasz Krasoń zaznaczył, że jego biuro jest otwarte dla różnorodnych NGO, a współpraca z nimi jest kluczowa dla skutecznych działań. Współdziałanie z organizacjami pozarządowymi ma na celu wypracowanie mądrych rozwiązań i wprowadzenie zmian na szeroką skalę.
 
💡 Cytat:
 
"Poprzednia władza kompletnie nie słuchała strony społecznej."
🌈 Edukacja Społeczna:
W kontekście wprowadzania zmian, Pełnomocnik podkreślił, że równie ważna co zmiany prawne, jest edukacja społeczna. Chce, aby społeczeństwo zrozumiało, dlaczego wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami jest ważne, i aby przestało być postrzegane jako wydatek, lecz jako inwestycja.
 
💡 Cytat:
 
"Edukacja społeczna na wielu poziomach jest dla mnie bardzo ważna."
🌟 Podsumowanie:
Łukasz Krasoń zainicjował szeroko zakrojone działania mające na celu kompleksową poprawę sytuacji osób z niepełnosprawnościami. Współpraca z rządem, samorządami i organizacjami pozarządowymi, edukacja społeczna oraz wprowadzenie nowych regulacji to kluczowe elementy strategii, które mają doprowadzić do realnej zmiany.
 
Panie Pełnomocniku trzymamy mocno kciuki i obiecujemy, że będziemy się bacznie przyglądać działaniom. Czekamy na konsultacje ze środowiskiem i organizacjami pozarządowymi. NIC O NAS BEZ NAS.
 

#AktywizacjaOsóbNiepełnosprawnych #PoprawaWarunkówŻycia #WspólnieDlaRówności

fundacja_abg_logo-h90.png

Adres: ul. Żurawia 43, 00-680 Warszawa
NIP 701 096 75 69      KRS 0000821895
Regon 385397950

 

Skontaktuj się z nami!